Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Co zamiast ACTA? Potrzebne są regulacje

0
Podziel się:

Umowa ACTA, która wywołała w całej Europie i Polsce wiele kontrowersji miała uregulować także prawa twórców w internecie.

Co zamiast ACTA? Potrzebne są regulacje
(Iwanczuk/Reporter)

Umowa ACTA, która wywołała w całej Europie i Polsce wiele kontrowersji miała uregulować także prawa twórców w internecie. Przedstawiciele twórców uważają, że brakuje rozwiązań prawnych w tej sprawie, a minister Michał Boni namawia do dyskusji na ten temat.

Prezes ZAIKS-u Janusz Fogler uważa, że w przypadku twórczości w internecie należy zastosować rozwiązania znane z innych branży, na przykład z radia czy telewizji. Szef stowarzyszenia postuluje przekazanie twórcom część wpływów z reklam i opłat abonamentowych za internet.

Prezes ZAIKS-u nie chciał jednak zdradzić o jakie kwoty chodzi. Janusz Fogler wyjaśnia, że takie rozwiązania funkcjonują już w innych krajach. Zdaniem szefa stowarzyszenia na obecnych rozwiązaniach najbardziej korzystają nie odbiorcy sztuki, ale właściciele portali internetowych, którzy nie płacą za ich zawartość.

Minister Administracji i Cyfryzacji przekonuje, że w Polsce potrzebne jest rozwiązanie, które pogodzi interesy twórców i odbiorców sztuki. Michał Boni postuluje utworzenie portali udostępniających różne typy twórczości za niewielką opłatą. W ten sposób, zdaniem ministra, poszanowane byłyby prawa autorskie.

Michał Boni namawia do dyskusji na temat ochrony praw autorskich w internecie. Jej efekty będzie można poznać za kilka miesięcy. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Własności Intelektualnej. Święto ustanowiła Światowa Organizacja Własności Intelektualnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy sposób na piratów internetowych Program ma stawiać na edukację, a nie karanie internetowych piratów.
Koniec rozmów nt. internetu. Polska... Według Michała Boniego, podczas kończącej się międzynarodowej konferencji telekomunikacyjnej WCIT-12 w Dubaju polska delegacja osiągnęła bardzo wiele.
Dowiemy się, czy wolność w sieci przetrwa Ingerowanie w adresy IP? _ - Polska będzie się kategorycznie sprzeciwiać - _ zapewnia minister Michał Boni.
internet
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)