Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ceny w sklepach. Sprzedawcy nie będą musieli onaczać wszystkich towarów

0
Podziel się:

Zmiany przewiduje nowelizacja podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Ceny w sklepach. Sprzedawcy nie będą musieli onaczać wszystkich towarów
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Sklepy nie będą musiały oznaczać ceną każdej sztuki towaru - przewiduje podpisana w piątek przez prezydenta Bronisława Komorowskiego nowelizacja ustawy o cenach towarów i usług.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta w piątkowym komunikacie, zasadniczym celem zmian jest dostosowanie przepisów do panujących na rynku realiów.

Wyjaśniono, że zgodnie z obecnymi regulacjami dotyczącymi cen, na sprzedawcy ciąży szereg obowiązków związanych z informowaniem klientów o cenach sprzedawanych przez nich towarów. _ Sprzedawca obowiązany jest oznaczać ceną towar przeznaczony do sprzedaży detalicznej oraz uwidaczniać cenę w miejscu sprzedaży towarów i świadczenia usług oraz cenę jednostkową towarów i usług. Uchwalona ustawa zmierza do rezygnacji z obowiązku oznaczania ceną każdej sztuki towaru czy usługi z osobna _ - poinformowano w komunikacie.

Nowelizacja wprowadza zasadę, zgodnie z którą w przypadku rozbieżności lub wątpliwości co do ceny za oferowany towar lub usługę, konsument będzie miał prawo do żądania sprzedaży towaru lub usługi po cenie dla niego najkorzystniejszej.

_ Ponadto uchwalona ustawa podnosi maksymalną wysokość kar pieniężnych dla przedsiębiorców za niewykonanie obowiązków informacyjnych dotyczących cen. Jednocześnie zrezygnowano z karania przedsiębiorcy za naruszenie przepisów o obowiązku uwidaczniania cen _ - dodano. Zgodnie z komunikatem nowelizacja ma też usystematyzować przepisy z zakresie ustalania cen urzędowych i marży handlowych urzędowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Podróbki włoskich win i serów - najczęstsze Wina i sery znajdują się w czołówce najchętniej podrabianych artykułów żywnościowych, które - choć produkowane w najdalszych zakątkach świata - sprzedawane są jako pochodzące z Włoch.
Poczta oskarża konkurencję. Sprawa w sądzie Podczas pierwszej rozprawy nie brakowało oskarżeń obu stron m.in. o niedostarczenie przesyłek sądowych.
Niemcy nie chcą wydawać książki Hitlera _ Programowe polityczne dzieło Adolfa Hitlera jest straszliwym przykładem poniżającej człowieka publikacji pisanej. _ - uważają ministrowie
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)