Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

6-latki w szkole. Rodzice sami chcą decydować

0
Podziel się:

Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców - proponują też powrót do zasady, by to rodzice decydowali, czy ich dziecko rozpocznie naukę w wieku 6 czy 7 lat.

6-latki w szkole. Rodzice sami chcą decydować
(skynesher/iStockphoto)

Posłowie zajmą się obywatelskim projektem nowelizacji o systemie oświaty. Chodzi w nim o zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków. Inicjatorzy zmian.

Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców - proponują też powrót do zasady, by to rodzice decydowali, czy ich dziecko rozpocznie naukę w wieku 6 czy 7 lat. Pod projektem podpisało się prawie 300 tysięcy obywateli.

Sejm wysłucha też informacji rządu na temat pogarszającej się sytuacji w polskim rolnictwie. Odbędzie się również pierwsze czytanie przygotowanego przez komisję infrastruktury projektu nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

Chodzi w nim o zmianę organu odpowiedzialnego za podział środków z budżetu na dofinansowanie przebudowy, budowy lub remontów dróg powiatowych i gminnych. Do tej pory odpowiadał za to minister administracji. Po zmianach zajmie się tym minister odpowiedzialny za transport.

Na wniosek Platformy Obywatelskiej zostanie przedstawiona informacja bieżąca na temat kontraktów terytorialnych zawartych przez ministerstwo infrastruktury i rozwoju z samorządami wojewódzkimi w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Sejm zdecyduje o sześciolatkach Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakłada zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków i obowiązku przedszkolnego dla pięciolatków.
Sejm wraca do 6-latków. Możliwe zmiany Inicjatorzy zmian - Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców - proponuje powrót do zasady, by to rodzice decydowali, czy ich dziecko rozpocznie naukę w wieku 6 czy 7 lat.
Sejm zajmie się pomysłem zmian w emeryturach i rentach z FUS Chodzi o doprecyzowanie zasad wyliczania kapitału początkowego oraz wysokości świadczenia emerytalnego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)